Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SPA to skrót działający jak zaklęcie, jak obietnica przyjemności i relaksu. Z pierwotnej koncepcji SPA - leczenia wodą (sanitas per aqua), pozostało niewiele. Dziś, mimo iż najbardziej luksusowe SPA na świecie powstają rzeczywiście w sąsiedztwie dużych zbiorników wodnych, to w większości ośrodków aqua z łacińskiej maksymy oznacza, że znajdziemy w nich basen, kapsuły i wanny do hydromasażu, bicze szkockie lub prysznic Vichy. Bo dziś SPA to synonim luksusu, z wyrafinowanym otoczeniem, ekskluzywnymi zabiegami, perfekcyjną jakością usług i przede wszystkim atmosferą sprzyjającą wyciszeniu i odprężeniu.

Wellness  to styl życia, który ma zapewnić dobre samopoczucie, doprowadzić do harmonii pomiędzy ciałem, duchem i umysłem. Na wellness składa się wszystko, czym ludzie się otaczają, co robią, co konsumują, aby czuć się dobrze. Wellness z języka angielskiego to połączenie dwóch słów well-being – dobre samopoczucie, dobrobyt, fitness.